• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące atuty UE

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej bogata, aniżeli inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet twierdzi, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki czy doskonałą pogodę, ale również dały dla nas genialnych naukowców, smakowite potrawy albo luksusowe auta. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są również miasta położone w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na ten cudowny czas którym jest urlop. Po długich tygodniach ciężkiej pracy nareszcie przychodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z przyjaciółmi udać się na wspólny wypoczynek. Obecnie wyborów w tym zakresie mamy tak wiele, iż trudno jest zdecydować się. Warto zaznajomić się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają nierzadko do zaoferowanie wiele fantastycznych miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeśli tylko mamy taką sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny w tym czasie są znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze czy dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę i interesujące miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na urlop do Grecji można być pewnym, że nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi przepięknymi zabytkami i legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu osób może być uważany za niemalże raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu ludzi. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że podróż do Australii to spory wydatek. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy najzwyczajniej ustalić sobie cel!
A należy jasno napisać, że Australia może zaoferować dla podróżnych bardzo dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który oferuje nam całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz Czy ciągle warto jeździć do Egiptu?
Egipt to już od dłuższego czasu taki kraj, gdzie odpoczywa wielu Polaków. Przecież w Egipcie można bardzo dobrze wypocząć, a oprócz tego coś pozwiedzać, zaznajomić się z oryginalną kulturą, zjeść oraz wypić… Jednakże ostatnimi czasy kraje muzułmańskie przeszły rewolucję, która sprawiła, iż na przykład właśnie Egipt zmienił się. Ogólnie Egipt to nadal doskonałe miejsce dla pragnących odpocząć za stosunkowo małe pieniądze. Przecież Egipt to kraj nastawiony na turystykę, zatem nowe władze wiedzą, że nie mogą zadzierać z turystami, bo są inne kraje, w których można odpocząć.
I dlatego właśnie Egipt to nadal świetny wybór. Jeśli zatem szukasz takiego miejsca, gdzie spędzisz kapitalne wakacje, z całą pewnością musisz pod uwagę brać Egipt! Warto również pomyśleć, jakie wycieczki fakultatywne, które można kupić w lokalnych firmach albo w biurze podróży są najlepszym wyborem. Być może warto zwiedzić Kair, a więc stolicę Egiptu, jedno z największych miast na świecie? Warto również naturalnie zobaczyć piramidy, które pokazują niegdysiejszą potęgę Egiptu. Gdy jesteśmy w Egipcie, ale w tym kurorcie turystycznym, który jest zlokalizowany niedaleko Jordanii, warto zakupić wycieczkę do Petry – niezwykłe miasto!

1. Przejrzyj

2. Przeczytaj to

3. Zobacz więcej

4. Przeczytaj to

5. Sprawdź stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.